Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

СЛАВА ПОВСТАНСЬКА ЖИВА!

Date: 22 червня 2021 о 10:28
126 views

Для жителів сіл і хуторів, прилеглих до лісу Переспа, вже стало традицією на другий день Зелених свят вшановувати пам’ять про героїв – повстанців.

Під горою у лісі височить братська могила. У ній, закінчивши останній бій з енкаведистами, вічним сном сплять семеро вояків УПА. Тут завжди панує тиша, а старі вітри співають псалми .

О. Степан Собків відправляє панахиду. Усі: і сивочолі, і молоді, і школярі, і маленькі діточки приносять на вівтар пам’яті героям щиру молитву. На могилу лягають букети польових квітів. Горить Поминальна свіча.

Звертаючись до присутніх, священник наголошує на тому, що естафету слави і героїзму борців за волю України гідно несуть наші захисники на сході. Патріотизм – істотна чеснота християнської релігії, яка допомагає нашим дітям зростати у дусі побожності.

Пані Галина, мешканка Каштеляна з роду Сірських , привела до могили своїх онуків Яну і Маркіяна, щоб не переривалася родовідна пам’ять. Свекруха пані Галини була зв’язковою місцевого осередку УПА.

Стоять у скорботі діти, онуки і правнуки члена Спілки Політв’язнів України зв’язкової УПА Марії Андрусяк з Переволочної.

Часто приходить сюди Віктор Омелюх зі Стовпина, дідусь якого загинув у боротьбі за українську державу.

Виступає В. Садовий, член партії Конгресу Українських Націоналістів. З його уст лунають слова гордості за українців як націю патріотів. П. Володимир читає власний вірш «Слава Героям»,який кожного зворушив до глибини серця.

За плечима у Ярослава Андрухіва, який прибув з Дрогобича до батьківської хати – нелегка дорога патріота. Дні і ночі на Майдані, служба у рядах бійців АТО і постійна готовнісь стати на захист рідної України, бо так учив тато.

Виступають учні Переволочнянського ЗЗСО І-ІІ ст. Читають вірші, присягають на вірність Україні. З одвічними думами про дітей – майбутнє нашого народу, звертається до пластунів директорка Ушкало Н.Є. з проханням організувати пошукову роботу, щоб віднайти родичів повстанців, захоронених у братській могилі.

Як у далекі сорокові звучать у лісі повстанські пісні. Співає Народний фольклорний колектив «Джерело» ( керівник Мисак О.Є.). До них долучаються усі присутні, заявляючи про те, що ми були, є і вічно будемо на цій Богом даній землі.

Comments:
Only authorized users can leave comments.